Ви відчуваєте себе злими і дратівливими частіше, ніж вам хотілося б? Ваш настрій виходить з-під контролю в певний час доби? Причиною збільшення збудження та агресії може бути ваш раціон. Давайте поглянемо на продукти, які найчастіше відповідальні за збільшення агресії.

Кава

Це рідкий стимулятор! Кава є одним з найбільш цікавих продуктів, адже він може бути як корисним, так і шкідливим. Коли ви п’єте занадто багато кави (ця доза для різних людей неоднакова, так як ми все терпимо кави по-різному), він може викликати збільшення числа серцевих скорочень, а також підвищити кров’яний тиск і рівень стресу. Так відбувається тому, що кофеїн блокує рецептори заспокійливого речовини аденозину, що підвищує чутливість до інших, більш активним і енергійним нейромедіаторам. На жаль, через це занадто велика кількість кави може спровокувати такі неприємності, як підвищена тривожність і збудливість. Проте і брак кави, якщо ви вже пристрастилися до нього, теж є причиною агресивної поведінки. Спробуйте знизити залежність від кави і кофеїну, зменшуючи їх споживання поступово, тоді і ваш настрій стабілізується.

Нездорові жири

Дослідники з’ясували, що споживання трансжирів перешкоджає жировому обміну в головному мозку, що призводить до агресивних форм поведінки. Зокрема, трансжири заважають засвоєнню Омега-3 жирних кислот. Оскільки стандартної дієти отже спостерігається нестача Омега-3 (на користь Омега-6), це викликає в організмі збій, який проявляється у вигляді гніву і тривоги. Крім того, трансжири провокують запалення в організмі, що ніяк не сприяє поліпшенню вашого настрою. Відмовтеся від фаст-фуду, а замість нього вибирайте цільнозернові продукти. Так що, їжте здорову їжу і правильно зберігайте її, а всі проблеми з холодильником вирішуються тут: http://tend.kiev.ua/remont-kholodilnikov.

Безуглеводные продукти

Ми всі знаємо, що дієта може зробити нас більш дратівливими і агресивними, ніж зазвичай. Позбавлення від згубної пристрасті до певної їжі може бути гарною ідеєю, але якщо ви не даєте вашому тілу поживних речовин, в яких воно потребує, ви не будете відчувати себе чудово. Споживання занадто малої кількості вуглеводів, як це прийнято, наприклад, в дієті палео, може викликати погіршення настрою. Деякі з нас, особливо жінки, не можуть добре себе почувати на безвуглеводної дієті. Зверніть увагу на свій енергетичний рівень. Якщо ви дотримуєтеся дієти, але весь час відчуваєте себе млявим, примхливими і втомленими, вам, ймовірно, не вистачає вуглеводів. Поганий настрій — це спосіб, за допомогою якого тіло намагається сказати вам про свої потреби.

Занадто багато цукру

Ви коли-небудь з’їдали великий торт? А бувало, що через деякий час після цього ви відчували себе абсолютно жахливо? До такої міри, що навіть адекватно спілкуватися з іншими людьми не виходило? А все тому, що ви вжили занадто багато цукру. Особливо це проявляється у дітей. Ви помічали їх схильність до істерик після різкого падіння рівня глюкози? Сплески рівня інсуліну безпосередньо впливають на наш настрій. Регулюйте рівень глюкози в крові, уникаючи надлишку цукру і вживаючи в їжу продукти, багаті білком, жирами і клітковиною, — так вам вдасться запобігти і агресивний настрій.

Штучні підсолоджувачі

Для деяких людей прикрим побічним ефектом штучних підсолоджувачів є гнів і агресія. Причини цього явища не зовсім ясні. Збудження, очевидно, пов’язано зі споживанням штучного цукру, що міститься в таких продуктах. Якщо ви збираєтеся з’їсти що-небудь солодке, вибирайте натуральні підсолоджувачі, такі як мед або кленовий сироп, замість того, щоб засмічувати свій організм штучними замінниками.

У той час як вищезгадані продукти можуть викликати гнів, інші, навпаки, надають заспокійливу дію на мозок і поведінку. Манго і лимон містять речовину ліналоол, яке при вдиханні сприяє зниженню рівня стресу і тривоги. Багато чаї також дуже добре заспокоюють, особливо ті, в яких мало кофеїну (наприклад, ромашковий чай). І, звичайно, не можна забувати про темному шоколаді. Один шматочок хорошого шоколаду змусить вас відчути, що Всесвіт не так вже й погана.

Тільки здорове, повноцінне, помірне харчування допоможе збалансувати ваші емоції. Зверніть увагу на те, що ви їсте. Якщо ви постійно відчуваєте агресію після вживання певної їжі, намагайтеся не їсти її деякий час. Ваш раціон повинен сприяти появі гарного настрою, а не гніву і дратівливості.

Світлана, www.vitamarg.com