Рак сигмоподібної кишки − це злоякісна пухлина, яка розвивається у відповідному відділі товстого кишківника. Особливість захворювання полягає в тому, що нормальні клітини в цій області починають неконтрольовано рости та утворювати злоякісну пухлину. Крім того, злоякісні клітини можуть розповсюджуватися на інші внутрішні органи.
Ризик виникнення метастазів – головна небезпека раку сигмоподібної кишки. В такому випадку патологія значно важче піддається лікуванню, а 5-річна виживаність зменшується в рази. Тому важливо знати, як розпізнати рак сигмоподібної кишки, щоб своєчасно звернутися до лікаря.
Ознаки захворювання
При раку сигмоподібної кишки можуть турбувати такі симптоми:
- поява крові, гною чи слизу в калі;
- відчуття неповного випорожнення після відвідування туалету;
- часті діареї чи запори (можуть постійно змінюватися);
- біль в нижній частині живота;
- больові відчуття при дефекації;
- постійне бурчання в животі, метеоризм;
- втрата апетиту;
- помітне зниження ваги;
- надмірна слабкість і швидка втома.
По мірі того, як прогресує захворювання, симптоми посилюються. Не варто чекати, коли біль чи інші ознаки стануть нестерпними, слід відразу звернутися до лікаря. Рання діагностика значно збільшує шанси на вдале лікування. Отримати консультацію кваліфікованого лікаря та пройти обстеження можна в медичному центрі Target https://www.clinic-target.com/uk.
Основні стадії раку сигмоподібної кишки
Захворювання розвивається поступово. Весь процес розділяється на такі стадії:
- Стадія I. На цьому етапі атипові клітини проникають вглиб стінки сигмоподібної кишки, але не виходять за межі органу. Вони не розповсюджуються на лімфатичні вузли або віддалені органи.
- Стадія II. Новоутворення проникає вглиб стінки сигмоподібної кишки, але не поширюється на сусідні органи чи лімфатичні вузли. На ранніх стадіях захворювання розвивається без виражених симптомів, тому вчасно діагностувати його значно важче.
- Стадія III. Пухлина поширюється на лімфатичні вузли, що оточує сигмоподібну кишку, але ще не розповсюджується на віддалені органи.
- Стадія IV. Злоякісні клітини розповсюджуються на сусідні тканини або віддалені органи, такі як печінка, легені або інші анатомічні структури поза сигмоподібною кишкою. Патологія важко піддається лікуванню, ризик летального результату збільшуються.
Детальніше дізнатися про те, чим небезпечний рак сигмоподібної кишки та які можуть бути наслідки при відсутності вчасного лікування, можна за посиланням https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-sygmopodibnoyi-kyshky/.
Як проводиться діагностика та лікування?
Діагностика захворювання починається зі збору анамнезу та фізичного огляду. Для комплексного обстеження використовуються такі діагностичні методи:
- Колоноскопія та ректоскопія. Ендоскопічні методи дослідження дозволяють оглянути сигмоподібну кишку. Під час процедури може бути проведена біопсія. Взятий фрагмент новоутворення потім відправляється на гістологічний аналіз для встановлення його типу, агресивності.
- Комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія. Допомагають точно визначити стадію патологію, виявити метастази, їх поширеність та розміри.
- Лабораторні тести. Проводяться аналізи на онкомаркери, біохімія крові, дослідження на інфекції та інші тести.
Для лікування раку сигмоподібної кишки в більшості випадків призначається хірургічне втручання. Додатково може використовуватися хіміотерапія, радіотерапія, таргетна терапія та інші методики. Завдяки комбінованому підходу в більшості випадків вдається досягти бажаних результатів лікування. Програма терапії обирається для кожного пацієнта індивідуально з урахуванням стадії захворювання, наявних симптомів, ризиків ускладнень та інших факторів.