магнітні мішалки

Магнітна мішалка є складовою базового набору лабораторного обладнання. Оскільки більшість досліджень вимагають перемішування розчинів, реактивів, хімічних сумішей та розчинення порошків у рідинах, то  вам неодмінно стане у нагоді пристрій, який буде робити це швидко та якісно.

Мішалки — незамінний атрибут для різних видів робіт з хімічними реактивами: для правильної циркуляції, температурної обробки реактивів, надання однорідності складу, диспергування, проведення хімічних реакцій, можливих лише за подібних умов.

Особливості вибору магнітних мішалок

Конкретна лабораторія має свої критерії вибору, обмеження, вимоги та задачі. Для підбору якісного пристрою треба підходити комплексно, не тільки виходячи з ціни та наявних фінансових можливостей, а враховуючи усі технічні характеристики.

Є декілька важливих факторів, на які потрібно звернути увагу, щоб вибрати магнітну мішалку.

Об’єм перемішування — 1, 2, 3, 5, 10, 15 л

Якщо передбачувана місткість посудин невелика, краще обирати невелику за ступенем заповнення магнітну мішалку. З іншого боку, з часом лабораторія буде розширюватися, тому може знадобитися модель з обсягами змішування в кілька разів більшими.

Потужність

Слід зазначити про об’єктивні фізичні обмеження — передача енергії через поля завжди слабша і може навіть перериватися, якщо середовище занадто загусне. Тому магнітні мішалки працюють з не дуже в’язкими рідинами. Але, наприклад, моделі з високопродуктивними двигунами та ефективними внутрішніми трансформаторами мають більшу потужність.

Підігрів

Це додаткова опція, яку часто запитують із двох причин. По-перше, нагрівання необхідне в якості каталізатора реакцій. То навіщо ж купувати окреме нагрівальне обладнання? А друга причина – економічна. Пристрої 2в1 завжди коштують дешевше. Економте та розумно вкладайте кошти.

Форма та матеріал платформи

Установча платформа може бути круглою, прямокутною; виготовлятись із нержавіючої сталі або кераміки, якщо прилад замовляється для розмішування агресивних рідин.

Кількість місць

Мішалки є одномісні та багатомісні. Якщо дослідження передбачають декілька паралельних випробувань, краще обирати моделі від 3 до 15 місць.

Споживана потужність

Треба пам’ятати, що в залежності від наявності нагрівального елементу, магнітна мішалка може споживати в рази більше електричної енергії, що потребує потужної силової електропроводки. Відзначимо, основним, і по суті єдиним регулятором для більшості магнітних мішалок, є вимірювання швидкості в межах 0-1500 об/хв.

Управління

Магнітні мішалки можуть бути з аналоговим та цифровим керуванням. У мішалок із цифровим керуванням є дисплей, що відображає задані значення швидкості обертання та температури нагрівання. Перевага цифрового управління полягає в можливості підключення безпосередньо зовнішнього температурного сенсора, котрий забезпечує постійний контроль точності нагрівання рідини.

В будь-якому випадку, під час пошуку потрібної моделі враховуйте ті завдання, які мішалка буде виконувати щодня під час досліджень конкретно у вашій лабораторії. З правильним пристроєм ви отримаєте достеменні результати, автоматизований процес, зекономлений час.