Під час вагітності практично кожна майбутня мама чула поради «потрібно Їсти за двох». Якщо хочете перевищити допустимий приріст ваги і пізнати всі принади ожиріння – вперед! Але тут мова піде про вдумливого і цілеспрямованому харчуванні, яке забезпечить здорову життєдіяльність майбутнього малюка.

Під час вагітності потрібно більш ретельно відслідковувати якість і кількість споживаної їжі для того, щоб добре себе почувати і головне, забезпечити нормальний і правильний розвиток плоду.

Перший триместр має вирішальне значення для розвитку ембріона, оскільки на даному етапі він починає вбирати в себе те, що за підсумком стане остаточним результатом. Серце, кінцівки і основу структури головного мозку власне формуються в перші тринадцять тижнів вагітності. Таким чином, правильне харчування і збалансована дієта — одна з первоосновных передумов для нормального розвитку вагітності і росту плода.

Важливо дотримуватися режиму харчування. Краще рішення – легкозасвоювані страви, багата овочами, фруктами. Ні в якому разі не забувайте про фолієвої кислоти. Цей компонент визнаний найважливішим у профілактиці вроджених дефектів, таких як аненцефалія, дефект нервової трубки і так далі. Також рекомендується для вживання до настання зачаття. Фолієвої кислоти в достатніх кількостях можна знайти в зелені, брокколі, апельсинах, бобових культурах. Але будьте обережні вона легко руйнується в процесі термальної обробки їжі. У цьому випадку існує окремий вітамін, що містить дану кислоту. Уважно читайте інструкцію, як пити фолієву кислоту під час вагітності.

Інші необхідні поживні речовини в перші тижні вагітності для росту клітин плоду — це вітаміни групи В, D, йод, залізо і цинк.

Вода. Не менше двох літрів, особливо в спекотні дні. Не плутати з кавою, чаєм і іншими напоями. Саме вода підтримує приплив крові і забезпечує транспортування поживних речовин до дитини.

Обмежте вживання газованих напоїв з цукром або кофеїном, і тим більше, алкоголь. Зелений світло напоїв з натуральними компонентами, свіжовичавленому фрешу.

Бажано зменшити споживання жирного м’яса і копчених ковбас. Спробуйте замінити рибою.

Не захоплюйтеся солодким і борошняним: надлишок вуглеводної енергії і простих цукрів може призвести до підвищення рівня цукру в крові майбутніх мама з надмірною вагою. Віддайте перевагу складним вуглеводам з джерелом з різних зернових культур (пшениця. Рис, ячмінь, кукурудза), в ідеалі цільні злаки.

Ще одне гарне правило завжди робити перекуси вранці і вдень.

В даний час, у разі виникнення якогось дефіциту в харчуванні, можна збагатити раціон харчовими добавками. То ж дитяче харчування, пюре. На допомогу майбутнім мамам приходять суміші з повним набором біологічно активних добавок, які зможуть задовольнити потреби і бажання будь-якої конкретної жінки. Але не забувайте «добавка» — значить додавати. Бади не призначені в якості повного заміщення повноцінного і збалансованого харчування.

Світлана, www.vitamarg.com