Перший клас — важлива пора в житті будь-якої дитини. Незнайомі люди навколо, незвичні навантаження, підвищена (в порівнянні з тим, що було раніше) відповідальність — всі ці чинники складаються в великий стрес для будь-якої дитини. Щоб дитина легше з ними справлявся, слід подбати про неї заздалегідь, в тому числі — звернути увагу на її здоров’я. Здоровій дитині долати перші труднощі набагато легше.

Перше, що слід зробити — це пройти повний медичний огляд. Записи в картці ніколи не будуть зайвими (на них, в разі чого, зможе орієнтуватися черговий шкільний лікар). Крім цього, заздалегідь виявлені або попереджені проблеми краще почати вирішувати ще заздалегідь, а не під час навчального процесу. Якщо ж у дитини вже давно виявлені хронічні захворювання, візит до лікаря стає обов’язковим. Можливо, доведеться навіть пройти обстеження на томографі https://www.meddiagnostica.com.ua/diagnostika/mrt

 

Під час візиту до лікаря слід уточнити, яким чином можна провести лікарську профілактику. Школа — місце, де дуже легко підхопити застуду, грип, та й будь-яке захворювання. Зміцнення імунітету і, якщо можливо, вакцинація допоможе уникнути безлічі проблем в майбутньому.

Також слід подбати про формування у дитини режиму дня. При сформованому режимі дня набагато простіше перебудуватися і звикнути до того, що в школі все слід робити за розкладом. Ранній відхід до сну (не пізніше десятої вечора), гри на свіжому повітрі (не менше двох годин на день), підйом в один і той же час — все це позитивно впливає як на фізичне здоров’я, так і на психоемоційний розвиток. Слід привчити майбутнього першокласника робити вранці зарядку — п’ятнадцять хвилин фізичної активності благотворно впливають на настрій, а так само допомагають наситити мозок киснем, що позитивно позначається на розумових здібностях.

Крім зарядки, слід приділити увагу ще кільком речам:

  • Масаж. Користь масажу переоцінити складно — це і релаксуючий ефект, і вплив на кровообіг і, ка наслідок, на роботу внутрішніх органів.
  • Дихальна гімнастика. Багато дорослих використовують її рефлекторно, не замислюючись, як спосіб заспокоїтися. Діти ж позбавлені такого навику, але звикають, якщо їх навчити, досить швидко. Подібний вид гімнастики важливий, щоб зосередитися, «перевірити голову» після навчального дня, а так само сприяє зміцненню здоров’я і витривалості. Особливо це важливо для дітей, які планують згодом заняття спортом.
  • Моторика рук. Вченими доведено, що вправи, спрямовані на розвиток моторики, також надають позитивний вплив на інтелектуальні здібності. Більш того, розвинені за допомогою ліплення, малювання та аплікації руки легше звикають до письмового приладдя, а значить, дитині буде легше, ніж його однокласникам, навчитися писати.

 

Повертаючись до питання про психічне здоров’я — психологічний комфорт в сім’ї важливий в тій же мірі, що і режим дня. Батьки повинні проявити свою чуйність і уважність по відношенню до дитини, розмовляти з ним, обговорювати, що сталося вдень, цікавитися відносинами з однолітками. Це — необхідна частина соціалізації, а так само заставу душевної рівноваги і профілактика багатьох проблем.

Дотримуючись цих простих вимоги, батьки успішно підготують свою дитину до першого класу і нового життя в школі.