Сон завжди повинен бути комфортним і міцним, адже тільки такий сон забезпечить ваш організм енергією і бадьорістю. Саме для створення умов повноцінного відпочинку потрібен якісний матрац, який зможе забезпечити максимум зручностей у період, коли людина спить, і підвищить тонус всього організму. Матраци відрізняються між собою як за формою, так і за розміром, і моделі, відповідні одним, будуть абсолютно неприйнятними для інших. У зв’язку з цим дуже важливим є правильний вибір матраца.

Функціональність

Забезпечення комфортності, підтримка хребта, зняття напруги і втоми повинні бути в переліку основних функцій, що забезпечуються матрацом. Крім усього іншого, при правильному підборі матраца можуть зменшиться негативні, викликають біль симтоми в області спини. Матрац надає профілактичну дію при виникненні багатьох захворювань. В першу чергу це твердження відноситься до ортопедичним матрацам, що підтримує тіло в період відпочинку. Звичайно, навіть один і той же матрац може мати різний вплив на організм в залежності від ваги людини або його зросту і статури. Функціональність матраца завжди визначається індивідуально і завжди необхідно збалансовано підходити до вибору рівня м’якості, надмірність якої може призвести до сильного провисання хребта, або сильною жорсткості, створює надмірний тиск на хребет.

Ортопедичні властивості

Для правильного розподілу навантаження по всьому матрацу і, відповідно, забезпечення правильного положення хребта під час сну, таке навантаження повинна бути рівномірною. Такі завдання під силу матраців, наповненим повітрям, водою або гелем, але так як вони дороги і непрактичні, то їх можна віднести до малоиспользуемым. У цьому випадку варто говорити про матрацах, які більш звичні, а це латексні або пружинні моделі, за допомогою яких досягається максимальний позитивний ефект.

В матрацах на пружинах рівень жорсткості змінюється за рахунок застосування разножестких пружин, які використовують незалежні блоки. Для матраців, що використовують латексний наповнювач жорсткість регулюється чергуванням зон різної перфорації, а просто чергуванням у листі латексу отворів різного діаметра. Слід зауважити, що цільні пружинні блоки і однорідні листи латексу без перфорації будуть мати набагато меншими ортопедичними властивостями, так як розподіл навантаження буде йти нерівномірно.

Види

При всьому розмаїтті форм матраци бувають двох видів – безпружинні і пружинні. Для правильного вибору матраца слід мати мінімальні знання про їх основні відмінності. З самими матрацами можете ознайомитися і зробити свій вибір на www.a-elita.su/matrac.

До безпружинних матраців відносяться матраци, як випливає з назви, без пружин і мають меншу висоту і велику жорсткість у порівнянні з пружинними. У їх складі може бути один шар або ж трохи, а для наповнювача застосовується як натуральний, так і штучний матеріал.

Найкраще якість при виготовленні таких матраців забезпечує натуральний або штучний латекс. Для виробництва натурального латексу використовується спінений екстракт соку каучукових дерев, а штучний латекс виготовляється з синтетичного каучуку або полімеру типу полістиролу. З таким наповнювачем забезпечується прекрасна повітряна циркуляція, матраци виходять міцними і довговічними, стійкими до впливу зовнішнього середовища. Максимально ортопедичні властивості проявляються при комбінуванні різних матеріалів. Наприклад, для цих цілей використовують кокосову койру, при комбінуванні якої з латексом матраци виходять більш жорсткими. Штучний латекс, вироблений за аналогічною з поролоном технології, володіє різною пружністю і жорсткістю в залежності від того, яким діаметром і в якій кількості робляться отвори в латексі і від щільності самого латексу.

Пружинні матраци складаються з пружинних блоків, обкладываемых з усіх сторін аркушами з різних матеріалів, які використовуються також в якості наповнювача. Пружинні блоки поділяються на залежні і незалежні.

До залежного пружинному блоку відносять пружинну систему під назвою «бонель», яка застосовується в більшості випадків при виготовленні недорогих матраців. У цьому випадку об’єднання пружин йде по всій площині та обсягом, у зв’язку з чим розподіл тиску йде безпосередньо по всій поверхні матраца, що не дає можливості належним чином розподіляти навантаження тіла, і, відповідно, знижується ортопедичний ефект.

Незалежні пружинні блоки використовують набори окремих незалежних пружин, кожна з яких поміщається в виготовлений для неї мішечок з тканини, що зшиваються зазвичай посередині. Пружини використовуються різного діаметру, і, відповідно, їх число може бути різна в залежності від розміру займаної площі. Мінімальна кількість пружин для стандартного незалежного пружинного блоку-250 пружин на 1 кв. метр. Збільшення кількості пружин в цьому випадку пропорційно збільшенню еластичності матраца, що забезпечить краще прилягання до тіла і прогинання при збільшенні навантаження. Також можуть використовуватися разножесткие пружини, що дозволяють максимально посилити ортопедичний ефект.

Наповнювач і оббивка

Для наповнення матраца застосовуються найрізноманітніші матеріали. Наприклад, у пружинних матрацах для того, щоб пружини не пошкоджували інші наповнюють шари, використовується жорсткий матеріал, здатний ці шари оберегти, такий, як термопресована повсть або спанбод. Є шари, предающие наповнювача матраца додатково властивості м’якості і жорсткості, для чого використовується наповнювач з повсті, поролону, ватину, латексу, кокосової койри і навіть кінського волоса. До найбільш незатребуваних наповнювачам можна віднести ватин, зроблений з вовняної або бавовняної вати і схильний до того, щоб скочуватися, до того ж володіє малою пружністю.Непогані еластичні і пружні властивості має поролон, особливості його види з додаванням латексу. Але слід остерігатися дешевого поролону, який володіє низькою щільністю і швидко крошащегося і проседающего. В даний час одним з найкращих наповнювачів можна віднести наповнювачі з латексу, кокосової койри і кінського волоса, але при цьому завжди слід мати на увазі, що при близькому розташуванні такого наповнювача до оббивці, матрац стає жорсткішим.

До найкращих матеріалів для оббивки відноситься жаккард, що є міцним, щільним і довговічним матеріалом. Він може бути натуральним, з синтетичними добавками або синтетичним. Найбільш прийнятною вважається тканина змішаних видів. Іноді для оббивки застосовується флок, який менш гігроскопічний і повітропроникний, що може погіршувати властивості матраца.

Параметри жорсткості

Все повинно бути збалансовано, як жорсткість, так і м’якість, бо як перевищення однієї чи іншої складової може викликати дискомфорт. Людям більш старшого віку підійдуть більш м’які матраци, а дітям предпочтиельнее сон на жорсткій поверхні. Середня жорсткість матраца рекомендована молоді після повноліття, а тридцятирічним вже необхідно підбирати матрац індивідуально. Велике значення при виборі жорсткості матраца грає вагу людини. Люди з легким вагою можуть використовувати м’які матраци, при вазі до 90 кг перевага віддається середньої жорсткості, а людям, які мають вагу більше 90 кг необхідний жорсткий матрац.

Розміри

Зазвичай стандартні розміри матраців підходять більшої частини споживачів, але іноді виникають ситуації, коли потрібно модель певного розміру. В таких випадках необхідні моделі виготовляються за замовленням. Стандартний розмір матраца для односпальних ліжок коливається в діапазоні 0,8-0.9 м. по ширині і 1,9-2м. по довжині. Двоспальний стандартний розмір матраца зазвичай буває 1,6х2м. чи його можна зробити на замовлення. Безпружинні матраци більш низькі, у межах 10-15 див, а висота пружинних доходить до 30 див.

Це основне, що необхідно знати про матрацах для їх правильного вибору. А якщо залишилися питання, то можете отримати консультацію на сайті www.a-elita.su.