Здоров’я і хороше самопочуття дає нам можливість жити повноцінним життям, процвітати і насолоджуватися щастям. Хвора людина обмежений у чому. Але, сучасна традиційна медицина зайшла в глухий кут – всі її методики недосконалі, і корисні настільки, наскільки шкідливі. Антибіотики порушують мікрофлору і руйнують печінку. Препарати для підвищення імунітету послаблюють природну здатність організму до захисту від інфекцій і регенеративну функцію. І так можна перераховувати до безкінечності. Тому, важливо мати базові знання про те, як працює наше тіло і використовувати всю силу природи для того, щоб зберегти своє здоров’я. У цій статті ви знайдете 7 порад, які допоможуть вам не тільки зберегти, але й відновити здоров’я.

1. Голодуйте.

На сьогоднішній день ми вже маємо наукове підтвердження користі голодування. Це вже не знахарский спосіб, до якого ставилися скептично багато людей. Японський учений розкрив механізми аутофагії і отримав за це нобелівську премію 2016! У період голодування клітини переробляють сміття, яке накопичили і з нього виробляють енергію для функціонування і відновлення. Порушення цього процесу призводить до розвитку серйозних захворювань, у тому числі і раку. Тому, голодування допоможе не тільки очистити організм від токсинів і шлаків, але і запобігти багатьом хворобам.

2. Пийте воду.

І ніщо інше вам її не замінить. Чиста вода бере участь у всіх процесах, які відбуваються в нашому організмі, а потім фільтрується і з усякими гидотами виходить через шкіру і сечову систему. Пити потрібно кожен день – тому що наш організм не робить перерв у своїй роботі. Завдяки стабільному питного режими за 2 тижні можна вирівняти роботу органів і систем, нормалізувати кров’яний тиск і позбутися від слабкості і сонливості.

3. Рухайтеся.

Всі ми чули, що рух – це життя. Насправді все це не високі слова і крилаті фрази. Це теж науковий факт. У нашому організмі є 2 найважливіших рідини, правильна циркуляція яких є секретом гарного самопочуття. Це кров і лімфа. З кров’ю нам пощастило більше – вона перекачується в організмі за рахунок потужного насоса – серця. З лімфою все трохи по-іншому. За циркуляцію лімфи відповідають м’язові скорочення. Чим більше їх у вас в кожному дні, тим міцніше ваше здоров’я і імунітет.

4. Не бійтеся сонця.

Скільки разів ми чули і читали про те, як шкідливі сонячні промені. Що дія ультрафіолету здатне зруйнувати наш організм, стати причиною раку шкіри, та інших страшних хвороб. Але, це все про зловживання. Звичайно ж, цілодобовий засмага не піде на користь. Але, щоденне перебування під відкритим сонцем протягом 30-40 хвилин допомагає нам вирівняти гормональний баланс. Гормони відповідають за більшість процесів в організмі. Чомусь у нашому суспільстві гормональні проблеми вважають жіночої бідою. Але, організм чоловіка теж працює завдяки гормонам, просто вони трохи відрізняються. Крім цього, сонце запускає вироблення вітаміну D, а він зміцнює кістки (сприяє засвоєнню мінералів, особливо кальцію), покращує настрій і формує стресостійкість.

5. Збагатите раціон овочами та фруктами.

Незважаючи на те, що багато з них мають кислий присмак, вони залужнюють організм. Стабільність кислотно-лужного балансу гарантує гармонійну роботу органів і систем. Занадто кисле середовище організму призводить до поганого самопочуття, хвороб, послаблення імунітету і порушення обміну речовин.

6. Мінімум ліків.

Сьогодні навіть лікарі не рекомендують зловживати лікарськими препаратам. Кожна людина періодично хворіє ГРЗ. Це не є наслідком слабкого імунітету, а швидше служить тренуванням для нього. Якщо ми дозволимо організму самостійно перебороти хворобу, допомагаючи йому великою кількістю рідини для виведення токсинів, то він стане міцнішою. Якщо ж ми відразу приймаємо противірусні препарати, ми прирікаємо імунітет на ослаблення. Якщо м’язи не використовувати – вони атрофуються. Цей принцип працює у всьому організмі. Те, що не використовується тривалий час, спочатку слабшає, а потім підлягає знищенню.

7. Більше спите.

Але, саме вночі, а не вдень. Наш організм влаштований так, що в темний час доби він починає виробляти всі необхідні речовини для відновлення, і запускає процеси регенерації. Після кожного дня нам потрібно відновлення, а недолік сну не дає цим процесам повноцінно здійснюватися.

Наталія, www.vitamarg.com